Member Appreciation

District Recognition
Recognition FAQEducation Awards

Distinguished Toastmasters Awards

Fang Feng, DTM

Fang Feng, DTM

Apo-Toasters

August 8, 2022

Tim Kwan, DTM

Tim Kwan, DTM

Aspire Higher Toastmasters

September 11, 2022

Elizabeth Yango, DTM

Elizabeth Yango, DTM

Bilingual Toastmasters du Grand Toronto

December 2, 2022

Zack Dawood, DTM

Zack Dawood, DTM

CGI Dynamic

November 23, 2022

Edward J. Coffey, DTM

Edward J. Coffey, DTM

Cobourg Toastmasters

January 4, 2023

Marilyn Latchford, DTM

Marilyn Latchford, DTM

Eagle Advanced Speakers

January 5, 2023

JD Thomas, DTM

JD Thomas, DTM

Ajax-Pickering Toastmasters Club

January 28, 2023

Eva Britton, DTM

Eva Britton, DTM

Brampton Toastmasters

March 14, 2023

Adrian Constantinescu, DTM

Adrian Constantinescu, DTM

Richmond Hill Toastmasters

March 14, 2023

__________________________________________________________________________________________________________

District Leader Accomplishments Phase 2

Pradosh Nag, DTM

Pradosh Nag, DTM

Area A41 Director

100% area visits completed on time.

Petra White

Petra White

Area B21 Director

100% area visits completed on time.

Dolores Baptiste

Dolores Baptiste

Area B23 Director

100% area visits completed on time.

Donald Coore

Donald Coore

Area B24 Director

100% area visits completed on time.

Joan Miller

Joan Miller

Area C64 Director and Area C63 Director Support

100% area visits completed on time for BOTH Area C63 and Area C64!

Kulas Angeles

Kulas Angeles

Area C65 Director

100% area visits completed on time.

Joshua Woo

Joshua Woo

Area D71 Director

100% area visits completed on time.

Olga Barone

Olga Barone

Area D75 Director

100% area visits completed on time.

David Chilvers, DTM

David Chilvers, DTM

Area E84 Director

100% area visits completed on time!

Terrence Richards

Terrence Richards

Area G52 Director

100% area visits completed on time.

Cindy Wackett

Cindy Wackett

Area M31 Director

100% area visits completed on time.

Anton Coetzee, DTM

Anton Coetzee, DTM

Area M32 Director

100% area visits completed on time.

Michael Wader

Michael Wader

Area M33 Director

100% area visits completed on time!

Cynthia Dwyer

Cynthia Dwyer

Area M34 Director

100% area visits completed on time.

Tatiana Hyde

Tatiana Hyde

Area M35 Director

100% area visits completed on time.

Sol Seyedi

Sol Seyedi

Division M Director

100% area visits and club renewals completed on time.

John Cooney, DTM

John Cooney, DTM

Area N12 Director

100% area visits completed on time!

District Leader Accomplishments Phase 1

Dolores Baptiste

Dolores Baptiste

Area B23 Director

100% area visits completed on time.

Olga Barone

Olga Barone

Area D75 Director

100% area visits completed on time.

Tebo (Terrence) Richards

Tebo (Terrence) Richards

Area G52 Director

100% area visits completed on time.

Cindy Wackett

Cindy Wackett

Area M31 Director

100% area visits completed on time.

Michael Wader, DTM

Michael Wader, DTM

Area M33 Director

100% area visits completed on time.

Cynthia Dwyer

Cynthia Dwyer

Area M34 Director

100% area visits completed on time.

Tatiana Hyde

Tatiana Hyde

Area M35 Director

100% area visits completed on time.

Sol Seyedi

Sol Seyedi

Division M Director

99% area visits and club renewals completed on time.

Member Appreciation

District Recognition
Skip to content